Sushi Koju - Sushivõileib

Tooteid: 0

Sushivõileib

Rate this item
(0 votes)

Sushivõileibsushi-võileib

 

Mis on sushivõileib?

 
Sushivõileib on teatud liiki pressitud sushi, mis ei ole rullitud. See on väga populaarne Iisraeli sushibaarides, kuid tundub olevat vähem tuntud mujal maailmas. Aga tegu tundub olevat väärt asjaga, mis ühtlasi on ka hea vaheldus tavalisele sushile, sestap toome ka siinkohal välja ühe isuäratava sushivõileiva tegemise õpetuse.

Hakkame siis pihta

 

Kõigepealt võta norileht ja murra see keskelt kokku. Kui see ei taha hästi murduda, siis on tegu kas vana norilehega või ei ole see piisavalt kõrge kvaliteediga. Aseta norileht kuivale lõikelauale, siledam pool allapoole.

 Tee mõlemad käed märjaks ja vormi sõrmede vahel riisipall, kasutades selleks umbes peotäit riisi Riisi võib alati hiljem juurde lisada, aga seda vähemaks võtta on juba veidi keerulisem, eriti siis, kui oled selle juba norilehele laiali laotanud. Aseta riisipall norilehe keskele ja suru sellele õrnalt, kuni riis on ühtlaselt norilehel laiali. Sul peaks nüüd olema norilehele tekkinud ca 1 cm kõrgune ühtlane riisikiht. Kui vaja, siis lisa riisi juurde, seejuures pea meeles, et riisi peab olema ühtlane kiht. Seejärel keera nori ümber nii, et riis oleks mati vastas ja nori siledam pool ülalpool

Ja nüüd ehita sein. Jah, sein. Sa pead ehitama poole norilehe ümber riisist seina. Sein peaks olema ca 2 cm lai ja 2 cm kõrge või tee seda vastavalt oma kasutatava täidise kogusele kõrgemaks või madalamaks.

 Nüüd kata täidisega see pool norilehte, mille sa just seinaga ümbritsesid. Täidis vali oma maitse järgi, näiteks lõhe ja avokaado on klassikaline kombinatsioon. Sa võid hakkida täidise suuremateks või väiksemateks tükkideks - sellel erilist tähtsust ei ole, aga tähtis on, et täidis oleks riisiseinte sees ühtlaselt laiali jaotatud.

 Nüüd tuleb keerulisem osa. Võta kinni norilehe sellest otsast, mille peal ei ole täidist, tõsta ja kata sellega täidisega osa nii, et see see ulatub täpselt riisiseina välimise ääreni. Seejärel suru bambusmati abiga õrnalt kogu sushivõileiva struktuuri igast küljest.

Nüüd on su sushivõileib valmis. Jääb üle see veel noaga diagonaalipidi 4-ks tükiks lõigata ja serveerida sojakastme, marineeritud ingveri ja wasabi´ga.

 Head isu!

 

Read 2967 times

Sushikoju on sushimeistrite meeskond, kelle tegevus keskendub sellele, et teie laual oleks alati värske ning maitsev sushi. Iga tellimus vormistatakse meie peakokka range kontrolli all ning tuuakse teie lauale nii kiiresti, kui võimalik.

Kliendi tagasiside See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või +372 55-6234-11